Lista aktualności Lista aktualności

Bieg Ultramazury przerósł najśmielsze oczekiwania

13 sierpnia 2016 r. w lasach Nadleśnictwa Stare Jabłonki i Jagiełek po raz pierwszy odbyły się zawody w bieganiu na dystansie 10 i 70 km.

Stare Jabłonki gościły zawodników z całej Polski. Przyjechał nawet jeden reprezentant Niemiec. Wszyscy chcieli sprawdzić się i przebiec trasę 10 lub 70 kilometrów, prowadzącą przez urokliwe miejsca na terenie Nadleśnictwa Stare Jabłonki i Jagiełek. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatora imprezy Piotra Kaczmarczyka z Nate Toruń.

Nie spodziewałem się tego, że przyjedzie aż tak dużo osób chcących wziąć udział w maratonie ULTRA Mazury. Zawody w Starych Jabłonkach zorganizowaliśmy, wraz z Hotelem Anders i przy uprzejmości nadleśniczych ze Starych Jabłonek i Jagiełka, po raz pierwszy. Może wpisze się to do kalendarza cyklicznych imprez w Starych Jabłonkach, liczymy na to - stwierdził Pan Piotr.

160 biegaczy ukończyło trasę 10 km. Najlepszy czas to 41 minut i 23 sekundy.  5 godzin 47 minut i 59 sekund potrzebował zawodnik do pokonania 70 km. Na tym dystansie 78 osób zameldowało się na mecie.
Organizator imprezy podziękował nadleśniczym ze Starych Jabłonek i Jagiełka za przygotowanie tras i zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom i całej obsłudze zawodów.  
Cieszymy się, gdy nasze lasy są odwiedzane prze turystów i mogą służyć w propagowaniu zdrowego trybu życia. Zapraszamy wszystkich do odpoczywania i relaksowania się w Lasach Państwowych.

Pomimo niesprzyjającej dzisiaj aurze, ale świetnie poprowadzonej trasie przez urokliwe zakątki o urozmaiconej rzeźbie terenu, leśne dukty i w pobliżu malowniczych jezior, utkwił nam w pamięci ten ultramaraton. Chcemy tu przyjeżdżać - powiedział jeden z biegaczy.