Asset Publisher Asset Publisher

95 lat Lasów Państwowych

W tym roku obchodzimy jubileusz powstania Lasów Państwowych. Leśnicy z Nadleśnictwa Stare Jabłonki postanowili uczcić tą rocznicę w sposób, którego efekt pozostanie na co najmniej następne 120 lat.

24 kwietnia b.r. pracownicy nadleśnictwa, ich rodziny wraz z dziećmi, zaproszeni goście, przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, powiatowych, samorządowych, miejscowych szkół, przedsiębiorstw współpracujących z Lasami Państwowymi, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, spotkali się na terenie Leśnictwa Laski, żeby wspólnie posadzić nowy, młody las. Nadleśniczy – Pan Ryszard Grzywiński przywitał zebranych, następnie zastępca nadleśniczego – Pan Marian Ramczykowski wraz z leśniczym - Piotrem Neugebauerem zademonstrowali poprawne wykonywanie sadzenia sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym tak, aby mieś pewność, że wykonywana praca będzie zrobiona bardzo dobrze i wszystkie posadzone sadzonki się przyjmą. Z wielkim zaangażowaniem wszyscy uczestnicy spotkania przystąpili ochoczo do pracy. Dorosłym pomagały także dzieci, które szczególnie dbały o to, żeby posadzony nowy, młody las miał jak najlepsze warunki wzrostu.
Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. Była to doskonała okazja do zrobienia czegoś, co przetrwa lata i będzie służyło następnym pokoleniom, produkując tlen i pochłaniając dwutlenek węgla, a przy tym tworzyć się będzie drewno. Drewno, bez którego nie możemy się przecież obejść.
Bardzo dziękujemy za przybycie i wzięcie udziału w tym naszym spotkaniu i wspólnym obchodzeniu jubileuszu 95 - ciu lat Lasów Państwowych, powołanych w 1924 r.