Asset Publisher Asset Publisher

Czy to Święty Mikołaj?

Artyści w Nadleśnictwie Stare Jabłonki

 

          Miłą niespodziankę nadleśnictwu sprawili artyści z Klubu Plastyka Amatora z Ostródy.

          6 grudnia 2017 r. Nadleśnictwo Stare Jabłonki gościło u siebie artystów z Klubu Plastyka Amatora, zrzeszonych w Stowarzyszaniu Twórców i Miłośników Sztuk Pięknych w Ostródzie. W ramach podziękowania za współpracę prezes stowarzyszenia, Pani Maria Skowrońska przekazała na ręce nadleśniczego, Pana Ryszarda Grzywińskiego kilka prac, które powstały w trakcie pleneru malarskiego na terenie naszego nadleśnictwa. O tym, że taki plener malarski miał miejsce połączony ze spotkaniem edukacyjnym, informowałem na naszej stronie w październiku br.

Artyści, jako ludzie posiadający wrażliwą duszę, widzący coś, co jest często niedostrzegalne przez zwykłego człowieka, obdarzeni poczuciem piękna, postanowili odwdzięczyć się leśnikom. Utrwalili na płótnie  siedzibę nadleśnictwa, nasze zabytkowe leśniczówki i las sosnowy „malowany kolorami jesieni”. A niektóre z tych budynków „narodziły się” w latach 70-tych XIX wieku, w pierwszej dekadzie powstania Nadleśnictwa Stare Jabłonki. Korzystając z okazji, pani prezes przekazała podziękowania nadleśniczemu, inżynierowi nadzoru i swoim artystom za zaangażowanie,  mając nadzieję na dalszą, owocną współpracę. Nadleśnictwo jest otwarte na różne, ciekawe pomysły, dzięki czemu może powstać coś, z czego będą mogły korzystać też następne pokolenia. Są pewne pomysły, może uda się je zrealizować w przyszłości, czas pokaże.

Nadleśnictwo ugościło przybyłych miłych gości kawą, herbatą i czymś słodkim. Otrzymane obrazy będą wyeksponowane w siedzibie nadleśnictwa i każdy kto odwiedzi nas będzie mógł je obejrzeć.