Asset Publisher Asset Publisher

GRZYBOBRANIE NA GĄSIOROWSKIEJ POLANIE

W sobotę 4 października na terenie lasów Nadleśnictwa Stare Jabłonki w Leśnictwie Gąsiory odbył się konkurs pod hasłem „Grzybobranie na Gąsiorowskiej Polanie”.

Sobotni konkurs polegał na znalezieniu największego grzyba. Chętnych nie brakowało. W piękny sobotni poranek w punkcie zbiórki stawiło się kilkudziesięciu chętnych poszukiwaczy owoców leśnego runa. Najliczniejszą grupę reprezentowały dzieciaki z miejscowości Stare Jabłonki i Idzbark. 
 
W konkursie mogli brać udział wszyscy, jednak był jeden warunek, grzyb musiał być znaleziony danego dnia w lesie, na terenie Leśnictwa Gąsiory. Uczestnicy dostarczali swoje zdobycze do wyznaczonego punktu przy dostrzegalni pożarowej, gdzie były one mierzone, a następnie zwracane szczęśliwcom. Dla znalazców trzech największych grzybów przewidziano nagrody rzeczowe, natomiast dla wszystkich uczestników konkursu gadżety promocyjne. Po grzybobraniu wszyscy uczestnicy w piknikowej atmosferze, przy akompaniamencie dwóch gitar śpiewali piosenki o lesie i upiekli kiełbaski na ognisku, dzieląc się ze wszystkimi wrażeniami ze wspólnego grzybobrania.