Asset Publisher Asset Publisher

Harcerskie wakacje

Lato to czas wypoczynku. Potwierdziła to młodzież ze Stalowej Woli przyjeżdżając 24.06.2016 r. na obóz harcerski do Starych Jabłonek. 75 dziewcząt i chłopców reprezentowało Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej Okręgu Podkarpackiego.

Miejsce obozowe zlokalizowane było w Leśnictwie Gąsiory nad jeziorem Szeląg Mały. Czas spędzali na wycieczkach chodząc po lesie, obserwując  przyrodę, podpatrując zwierzęta, a przede wszystkim ptaki. Na rzecz nadleśnictwa wykonali drobne prace polegające na zbieraniu śmieci w najbliższej okolicy swojego obozowiska oraz wokół jeziora Szeląg Mały. Zwiedzali także ciekawe miejsca na terenie Warmii i Mazur np. kwaterę Hitlera w Gierłoży koło Kętrzyna. Czas upływał bardzo szybko.

W przeddzień powrotu do domu rozpalili tradycyjne pożegnalne ognisko, przy którym do późnego wieczoru śpiewali przy akompaniamencie gitar. Następnego dnia 12 lipca br. zapakowali swoje obozowe sprzęty na ciężarówkę. Zmęczeni i jednocześnie szczęśliwi z możliwości obcowania z naturą i sprawdzenia samych siebie z dala od rodziców, pod opieką doświadczonej kadry i komendanta druha Grzegorza Tracza, odjechali w daleką podróż  do swoich domów.