Asset Publisher Asset Publisher

Jednodniowy „wypad” za miasto

9 oraz 10 października kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć w naszym nadleśnictwie przedszkolaków z „Promyczka” z Ostródy.

Tym razem przyjechały pięciolatki z grupy „Zuchy” pod opieką Pani Doroty Czaplajewicz, a drugiego dnia „Zajączki” pod opieką Pani Beaty Brdak. Na zajęciach przeprowadzonych na ścieżce edukacyjnej przez Aleksandrę Ramczykowską oraz Piotra Wróblewskiego dzieci mogły zweryfikować swoją wiedzę o lesie i różnych elementach przyrody. Prowadzący opowiadali o drzewach rosnących w lesie, a także poruszyli aspekty codziennej pracy leśników zaznaczając, że oprócz wycinania drzew leśnicy zajmują się jego hodowlą i ochroną. Leśnicy mówili także o zwierzętach w nim żyjących, a w szczególności o „przyjaciołach” leśników dzięciołach. Nie zabrakło informacji co należy zrobić w przypadku spotkania dzikich zwierząt w lesie. 

Wycieczka do lasu zakończyła się ogniskiem, przygotowanym przez gospodarzy, podczas którego dzieci wraz z opiekunami, w ramach podziękowań zaśpiewały piosenkę leśnikom prowadzącym zajęcia.