Asset Publisher Asset Publisher

Jubileuszowe sadzenie lasu

Dla uczczenia Jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych leśnicy, samorządowcy, myśliwi i przedsiębiorcy leśni uczestniczyli 11 kwietnia 2014 r. w uroczystym sadzeniu lasu

11 kwietnia br. w leśnictwie Laski (oddz. 121f) spotkali się wspólnie samorządowcy, myśliwi i przedsiębiorcy leśni, którzy razem leśnikami i ich rodzinami w uroczystej oprawie posadzili las.
 
Po krótkim instruktażu prawidłowego sadzenia w wykonaniu Zastępcy Nadleśniczego i miejscowego Leśniczego wszyscy rozpoczęli pracę. Na siedlisku lasu mieszanego posadzono sadzonki dwuletniego dębu oraz jednorocznego świerka. 
 
Po dwugodzinnej pracy wokół uczestników rósł już prawdziwy świerkowo-dębowy las - pamiątka spotkania, które uświetniło obchodzony w tym roku jubileusz 90-lecia Lasów Państwowych. W miejscu sadzenia Nadleśniczy Nadleśnictwa Stare Jabłonki, Wójt gminy Ostróda oraz Prezes Koła Orlik II wspólnie odsłonili pamiątkową tablicę.
 
Wszyscy uczestnicy tego szczególnego wydarzenia, otrzymali na pamiątkę specjalnie w tym celu przygotowane certyfikaty oraz jubileuszowe parasole. Następnie biorący udział w sadzeniu udali się na zasłużony posiłek, który smakował wyjątkowo, bo jedzony był w lesie nad jeziorem po uczciwej pracy i w dobrym towarzystwie.