Asset Publisher Asset Publisher

Las inspiracją dla artystów

Nadleśnictwo Stare Jabłonki wypełnia niszę w społeczeństwie, prowadząc także edukację ekologiczną wśród dorosłych.

Tym razem w edukacji na terenie nadleśnictwa udział wzięli artyści z Klubu Plastyka Amatora Stowarzyszenia Twórców i Miłośników Sztuk Pięknych w Ostródzie. W piątek, 20 października 2017 r. odwiedzili „jabłonkowskie lasy”. Pani Maria Skowrońska – Prezes Stowarzyszenia przyjęła zaproszenie do udziału w spotkaniu. Wraz z częścią swoich członków klubu, z wielkim zainteresowaniem słuchali o zależnościach, które występują w przyrodzie, niedostrzegalne na co dzień przez zwykłego obywatela. 
Dla takich ludzi jak my, z silnie rozbudowaną zdolnością do postrzegania piękna przyrody, te zjawiska nie są znane. Mieszkańcy miast o nich raczej nie wiedzą. Myślę, że wraz z ich poznaniem, będzie następowała zmiana postrzegania pracy leśników – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.
Las jest piękny. Las w październiku, mieniący się różnymi kolorami „Polskiej Złotej Jesieni” jest przepiękny. I właśnie ten widok postanowili utrwalić na swoich płótnach artyści. Nie mogło by się obyć bez leśniczówki, „cichutko” stojącej wiele dziesięcioleci gdzieś głęboko w lesie. Nadleśnictwo pomogło zorganizować plener malarski w samym środku lasów nadleśnictwa.
Ognisko przygotowane przez organizatora tego wydarzenia, pieczona kiełbaska, zakończyło spotkanie edukacyjne. 
Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestniczenia w takim spotkaniu, dużo się od Panów dowiedzieliśmy. Na pewno będziemy o tym pamiętać – usłyszeliśmy na zakończenie. A gospodarzami byli: inżynier nadzoru Lubomir Halladin i leśniczy Zbigniew Lewandowski.