Wydawca treści Wydawca treści

Program "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Stare Jabłonki przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, w ramach, którego wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni 1504 ha, przeznaczone dla miłośników bushcraftu i survivalu, gdzie bez ryzyka naruszenia ustawy o lasach, wszyscy zainteresowani mogą biwakować.

Miło nam powitać Cię w lesie zarządzanym przez Lasy Państwowe.
To obszar, na którym możesz biwakować.
Zanim oddasz się relaksowi na łonie natury, przeczytaj, proszę, zasady korzystania
z udostępnionych na ten cel terenów.
Ufamy, że pozostawisz to miejsce bez śladu swojej obecności. 
Nie jesteś jedynym, który korzysta z tego miejsca.
Miłego obcowania z lasem!

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [link] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.
Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:
1. Regulaminem korzystania z obszaru [znajdziesz go poniżej w materiałach do pobrania].
2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu [link]  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link].
4. Informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze, na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu, są one oznaczone żółtymi tablicami ostrzegawczymi ustawionymi w terenie na drogach i szlakach w rejonie prac.
5. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  
Terminy polowań zbiorowych:
Koło Łowieckie Drwęca [link]
Koło Łowieckie Grunwald [link]
 
Na tym obszarze nie wyznaczono miejsc do rozpalania ognia.
Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [znajdziesz go poniżej w materiałach do pobrania] oraz przesłanie go na adres starejablonki@olsztyn.lasy.gov.pl, nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
 
Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:
Maria Musierowicz-Czerwińska – tel. 89 641 12 55/ kom. 604 578 930
Nadleśnictwo Stare Jabłonki przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.
Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie dokonamy korekty wyznaczonych obszarów w ramach programu „Zanocuj w lesie”, aby udostępnić bardziej atrakcyjne tereny.
 

Lubisz spędzać czas na łonie natury? Chodzisz na wycieczki do lasu? Nocowałeś/aś w lesie albo nie wykluczasz zrobienia tego w przyszłości? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na któreś z tych pytań, to prosimy wypełnij krótką ankietę. Zajmie ok. 10 minut. 

Ankieta jest anonimowa. Wyniki będą analizowane i przedstawiane zbiorczo.

Dziękujemy za poświęcony czas.

START!